ibrokeris.lt - draudimas internetu
Skaičiuoklė
Sveikatos ir Gyvybes draudimas Keliones draudimas Automobiliu draudimas Turto draudimas
Premjeras A.Butkevičius pasirinko trečios pakopos pensijų fondą
Įkėlimo data: 2013-04-04
Įkėlė: iBrokeris

Premjeras Algirdas Butkevičius pinigus senatvei kaupia ne tik „Sodroje“, bet ir savarankiškai – jis pasirinko trečios pakopos pensijų fondą.

„Galiu pasakyti, kad aš pensijų kaupime dalyvauju – pasirašiau dokumentus, kad dalyvausiu trečioje pakopoje“, - interviu „Žinių radijui“ sakė Vyriausybės vadovas.

Jis ir kitiems žmonėms, ypač jaunesniems, patarė, kad dalyvautų pensijų kaupimo sistemoje. „Tikrai yra tam tikrų demografinių problemų, jos gilėja visoje Europoje. Dalyvavimas privačiuose pensijų fonduose garantuos didesnes pensijas, sulaukus pensinio amžiaus“, - pabrėžė A.Butkevičius.

Premjeras ragino žmones, kurie gauna minimalų atlyginimą ir šiek tiek daugiau, o iki senatvės pensinio amžiaus liko 10 metų, atsakingai išnagrinėti galimybes kaupti pensiją.

„Kalbant apie ilgalaikę pensijų sistemos reformą ir apie tai, kad žmonėms reikia sudaryti sąlygas, kad jie turėtų galimybę dalyvauti pensijų fonduose, taip pat valstybė turi įsipareigoti tam tikrą dalį pinigų pervesti į tuos fondus, nes žmonės čia gyvena, čia dirba, čia moka mokesčius. Todėl jiems turi būti sudaromos sąlygos, kaip tos lėšos, kurios yra pervestos į fondus, būtų panaudotos kaip investicinės lėšos“, - sakė A.Butkevičius.

Trečiosios pakopos pensijų fonduose pensija kaupiama papildomais savanoriškais žmogaus įnašais. Į antrosios pakopos fondus pervedama dalis mokesčių mokėtojų įmokos „Sodrai“.

Pernai lapkritį priimtos Pensijų sistemos reformos įstatymo pataisos numato, kad „Sodros“ pervedimai į antros pakopos pensijų fondus nuo šių metų didinami nuo 1,5 iki 2,5 proc., nuo 2014-ųjų – mažinami iki 2 proc., bet nuo 2020 metų – vėl didinami iki 3,5 procento.

Taip pat numatyta, kad nuo 2014 metų sausio 1 dienos į pensijų fondus asmuo galės mokėti papildomą 1 proc. dydžio kaupiamąją įmoką, o iš valstybės biudžeto galės gauti papildomą skatinamąją įmoką, kuri sudarytų 1 proc. vidutinio darbo užmokesčio šalyje. Nuo 2016-ųjų abi šios įmokos būtų padidintos iki 2 procentų.

Pasirinkti antros ir trečios pakopos pensijų fondą, kuriame pinigai kaupiami senatvei, gali padėti draudimo bendrovės ir draudimo brokeriai. 

 

Visi straipsniai
Kiek draudimų turite ?
3 ir daugiau
1-2
Neturiu