ibrokeris.lt - draudimas internetu
Skaičiuoklė
Sveikatos ir Gyvybes draudimas Keliones draudimas Automobiliu draudimas Turto draudimas

Pensiju fondai

Kiekvienas mūsų svajojame apie orią senatvę, kai išėję užtarnauto poilsio galėtume ne tik egzistuoti, bet gyventi ir džiaugtis gyvenimu. Toks tikslas taps realybe, jei jau dabar priimsite sprendimą ir pasirinksite patį geriausią pensijų fondą.

Pensijų fondai – tai investiciniai fondai, užtikrinantys finansinių lėšų kaupimą senatvės pensijai.
Prieš dešimtmetį Lietuvoje pradėta įgyvendinti pensijų kaupimo reforma. Jos esmė – pensijų kaupimą išskaidyti į tris pakopas.

I-os pakopos pensijų fondai – tai valstybinio socialinio draudimo („Sodros“)  mokama pensija. Šios pakopos dalis bendroje pensijos sumoje šiuo metu yra didžiausia ir reikšmingiausia. Tačiau jos dydį tiesiogiai lemia šalies ekonominės situacija ir politiniai sprendimai. Žinia, šiuo metu valstybės mokamos senatvės pensijos, kurios vidutinis dydis yra apie 700 litų per mėnesį, užtenka tik maistui ir susimokėti komunalinius mokesčius.

Bet yra išeitis – II ir III pakopos pensijų fondai, kuriuose pensiją savo solidžiausiajam gyvenimo tarpsniui kaupsite privačiai.

II-os pakopos pensijų fondai – tai savanoriškas dalies „Sodrai“ mokamų mokesčių nukreipimas į privačius pensijų fondus. Juose kaupiamos lėšos yra investuojamos, o tai padeda „užauginti“ gerokai didesnę pinigų sumą, kuria galėsite naudotis, kai išeisite užtarnauto poilsio. Kitaip tariant, dalyvaudami II-os pakopos pensijų fonduose, dalį pensijos gausite iš „Sodros“, o kitą dalį – iš privataus, pačių sukaupto fondo.

III-ios pakopos pensijų fondai – tai papildomai savanoriškai kaupiama pensija privačiuose fonduose. Įmokas į juos reikia mokėti savarankiškai. III-ios pakopos pensijų fonduose kaupiami Jūsų pinigai taip pat bus sėkmingai investuojami, o investicijų grąža padės Jums užsitikrinti orų gyvenimą brandžiame amžiuje.

Daugiau informacijos apie pensijų kaupimo sistemą galima rasti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos tinklalapyje www.pensijusistema.lt.
Leiskite Jums padėti pasirūpinti savo užtikrinta finansine padėtimi, kai išeisite užtarnauto poilsio, ir padėti Jums sukaupti ir gauti ne vieną, o dvi ar net tris pensijas!

 

 

Kiek draudimų turite ?
3 ir daugiau
1-2
Neturiu