Bagažo draudimas – tai draudimo rūšis, skirta atlyginti nuostolius dėl bagažo vėlavimo, sugadinimo ar praradimo.

Bagažo vėlavimas, sugadinimas ar praradimas yra viena dažniausių kelionė ir atostogų nuotaiką sugadinančių problemų. Vis daugiau keliautojų išvykas planuoja savarankiškai, be kelionių organizatorių pagalbos, todėl ir bagažu, jei jis nepristatomas laiku, jie privalo pasirūpinti patys. Būtent tokiems keliautojams bagažo draudimo paslauga yra itin aktuali.

Bagažo draudimas yra labai aktualus ir tiems, kurie renkasi pažintines keliones – neapsistoja visam kelionės laikui viename viešbutyje, ir kurių kelionėje numatytos jungtys. Būtent šiais atvejais yra didžiausia tikimybė prarasti bagažą.

Bagažo draudimo išmoka mokama už:

  • atiduotą saugoti bagažą – jeigu jis dingsta;
  • priverstinių pirkinių įsigijimą, kai perduotas pervežti bagažas į paskirties vietą vėluoja daugiau kaip 6 val.;
  • nuostolius dėl vagystės iš pastatytos ir užrakintos transporto priemonės;
  • nuostolius, jeigu bagažas dingsta ar apgadinamas dėl transporto priemonės avarijos ar nelaimingo atsitikimo, kurį patiria apdraustasis;
  • nuostolius, jei bagažas apgadinamas dėl gaisro ir kitų gamtinių jėgų poveikio.

Bagažo draudimo įmoka gali būti nuo keliolikos iki keliasdešimt litų. Tai priklauso nuo kelionės trukmės ir maršruto.

Bagažo draudimas yra labai populiarėjanti draudimo rūšis, nes vis daugiau žmonių įsitikina tokios paslaugos efektyvumu ir naudingumu. Be to, įtakos tokios paslaugos populiarėjimui taip pat turi karti aplinkinių patirtis bei dažnos istorijos apie sugadintus ar prarastus asmeninius daiktus.

Statistikos duomenimis, dažniausiai keliautojai kenčia dėl vėluojančio bagažo – tokie atvejai sudaro daugiau nei pusę visų kelionės draudimo žalų. Vėluojant bagažui, klientai patiria 500 litų vidutinį nuostolį – tai išlaidos, skirtos įsigyti būtinosios paskirties daiktams.

Todėl bagažo draudimas – neabejotinai kiekvienam keliautojui būtina draudimo rūšis, kuri padeda apsisaugoti nuo nemalonių staigmenų.

Leiskite Jums padėti pasirūpinti, kad bagažo vėlavimas ar praradimas nesugadintų Jūrų nuotaikos!